29.05.2024
Поділитися: 0
 • Facebook
 • Telegram
12092

Логопеди. Чи можлива корекція мови через скайп (онлайн)?

У сучасному світі все більше сфер життя переходить у онлайн-формат, і корекція мовлення не є винятком. Логопеди, використовуючи сучасні технології, проводять заняття через скайп, значно розширюючи можливості для батьків та їх дітей. Академія інтелектуального розвитку SMARTUM активно впроваджує онлайн-заняття, пропонуючи зручні умови навчання та індивідуально підбираючи курс з урахуванням потреб окремої дитини, що робить такі уроки не тільки зручними, а й максимально продуктивними.

Навіщо потрібен логопед?

Логопед допомагає дітям та дорослим розвивати правильне мовлення, що є надзвичайно важливим для соціальної адаптації та успішного навчання. Порушення мовлення можуть бути різними – від неправильного вимовляння звуків до складних мовних розладів, і кожне з них потребує професійного підходу. Завдяки корекції людина стає впевненішою, покращуються її комунікативні здібності та загальна якість життя.

Багатьох батьків хвилює питання, як проходять заняття з логопедом по скайпу та що до них входить? Фахівці використовують різноманітні інструменти, такі як ігри, картинки, відеоматеріали та аудіозаписи, які допомагають зробити навчання більш цікавим і ефективним. Заняття включають артикуляційні вправи, роботу над правильною вимовою звуків, розвиток мовленнєвого дихання та інтонації. При потребі залучаються батьки, а самі уроки завжди проходять у зручний для дитини та її родини час.

Коли звертатися до логопеда?

Говорячи про те, з чим працює логопед, варто відмітити наступні аспекти:

 • Затримка мовлення. Якщо дитина не починає говорити у встановлені вікові терміни.
 • Неправильне вимовляння. Коли звуки вимовляються спотворено або замінюються іншими.
 • Проблеми з розумінням мови. Якщо є труднощі з розумінням мовлення інших людей.
 • Заїкання. Наявність повторюваних зупинок і повторів у мовленні.
 • Проблеми з мовленнєвою моторикою. Труднощі з контролем рухів язика та губ.
 • Відсутність мовленнєвого інтересу. Дитина не проявляє бажання спілкуватися.
 • Соціальні труднощі. Проблеми у спілкуванні з однолітками через мовленнєві недоліки.

Хороше мовлення – щасливе майбутнє

Розбираючи головні переваги навчання з логопедом онлайн варто першочергово відмітити такі з них:

 • Комфорт. Діти можуть займатися в знайомій обстановці, що знижує стрес і підвищує ефективність уроків.
 • Гнучкий графік. Можливість обрати зручний час для занять, що дозволяє поєднувати їх з іншими активностями.
 • Доступність. Вартість послуг логопеда при онлайн-заняттях доволі демократична, при цьому відсутні зайві витрати, що супроводжують уроки у звичайному форматі.
 • Індивідуальний підхід. Логопед може приділяти максимальну увагу кожній дитині, враховуючи її індивідуальні потреби.
 • Економія часу. Відсутність потреби витрачати час на дорогу до місця занять.

Можливі недоліки – що варто знати

Розбираючись з тим, коли заняття зі скайпу – не найкращий варіант, слід зазначити, що вони менш ефективні для дітей з тяжкими мовленнєвими порушеннями. В таких випадках важливо, щоб логопед мав можливість безпосередньо контролювати артикуляційні рухи дитини та використовувати спеціальні інструменти, які важко або неможливо застосувати онлайн. Однак, навіть для таких дітей онлайн-формат корисний як додаткова підтримка між офлайн-сесіями.

Також до мінусів логопедичних занять зі скайпу можна віднести їх незручність для дітей, які швидко втомлюються або мають труднощі з концентрацією, втрачаючи інтерес до заняття. Однак, досвідчені логопеди використовують різні інтерактивні методи та ігрові елементи, роблячи уроки цікавими та захоплюючими, що допомагає підтримувати увагу і мотивацію дитини протягом всього процесу навчання.

Неможливо не відмітити позитивні сторони логопедичних онлайн занять, які дозволяють отримати допомогу незалежно від місця проживання. Варто лише звернутись до професіоналів, які мають досвід та використовують у своїй практиці сучасні методики. Академія SMARTUM пропонує послуги кваліфікованих логопедів, що сприяють всебічному розвитку вашої дитини та її соціальній адаптації. При цьому в нас доступні кожному ціни, що робить звернення до центру ще більш доцільним та вигідним рішенням.